Nervožrúti

Kráľovna sa nikdy nevzdá

Kráľovna sa nikdy nevzdá

Keď sa kapitánka pechoty chystala za kráľovnou oznámiť jej obrovské straty z posledného stretnutia s obrami, nevedela, aká bude jej reakcia. V poslednej dobe boli neúspechy jej vojačiek priveľké a hrozilo, že sa celé spoločenstvo dostane do vážnych problémov. Obri používali stále nové taktiky, dokonca posledná bitka spôsobila v jej armáde neuveriteľnú paniku. Akási tajomná mágia ovládla telá bojovníčiek vyčerpaných dlhým presunom a tieto umierali na záhadnú chorobu v tábore ako muchy. A čo horšie, každý, kto sa dotkol ukoristených suvenírov, tejto kliatbe podľahol. Situácia bola neľahká. Celej kolónii hrozil hladomor. Keď vošla do chrámu kráľovnej hlboko v katakombách, zabudla na strach. Zbadala obrovské priestory plné zárodkov nových pešiakov. V strede sedela kráľovná a majestátne sa vlnila. Ako sa približovala, ten zvláštny zvuk čo počula sa menil na zrozumiteľné slová. Opäť ju premkla úzkosť. Obri vyhrali a kolónia sa bude sťahovať. Ale pešiaci, čakajúci na vyliahnutie, tu ostanú a keď príde ich čas, podajú správu o situácii. Kráľovná sa nikdy nevzdá.

viac

Nas nedogonjat

Nas nedogonjat

Heeej molodéc, brat môj, poď sem! Tu je všetkého dostatok. Tu nás nenájdu muži v bielom s tou svojou kolínskou čo sa nadýchal Voloďa včera a ostal tuhý. Kričal Saša na svojho druha cez malú dieru v stene. V diaľke bolo ešte vidieť veľké biele postavy ako ťarbavo kráčajú a prinášajú s tichým zasyčaním dych smrti. Jeho kamarát sa inštinktívne pretiahol cez dieru k nemu do susedného bytu. Was sagt du mich? Spustil na Sašu. Á, kamárat je ešte zo starej vlasti! Gospodin Fridrich. Zrazu sa ozvalo zapraskanie a cez dieru vkĺzla dnu zvláštna vec. Fridrich vytušil nebezpečenstvo a zahrabal nožičkami. Saša svojim sklenným pohľadom pozrel na to čudo a keď začul známe zasyčanie, už len zasalutoval a uprel zrak v diaľ k matičke zemi. Zbadal ako po nej Fridrich peláši kamsi preč a pospevuje si akúsi pesničku, ktorú sa naučil po rusky. Nas nedogonjat.... nas nedogonjat...

viac

Hmm ty si taký pekný mus

Hmm ty si taký pekný mus

...povedala dáma v bielom rubáši a piskľavo sa zachichotala. S tebou by som sa rada množila. Zapišťala, a s ňou aj početná skupina dám na nerozoznanie rovnakých ako ona. Mus sa s chuťou jemu vlastnou pustil do jedla, jedným okom však obhliadol skupinku dám. Áno, stojí to za to. Stredomorské podnebie, príjemná hudba, frivolnosť starého Ríma. Jedlo a neresti. Ani nie pomaly, skôr drsne, sa rozbehol medzi dámy a nevyberane si jednu z nich vzal tak, ako to dokáže len skutočný Mus s veľkým M. Pozorovateľ by bol zdesený nad tým, čoho je svedkom. Sexualita pretkaná pôžitkárstvom a živočíšnosťou. Ale v akcii je skutočný stredozemný starodávny Mus. Mus musculus. Tvor, ktorý si rímsky spôsob života priniesol stáročiami na každé miesto, kam sa spolu s človekom dostal.

viac